15 stycznia 2024
EURO 2024 w piłce ręcznej: Wyspy Owcze - Norwegia - końcówka meczu

EURO: Wyspy Owcze vs Polska

Tekst: MARCIN JAKUBOWSKI

 

Fot. YOUTUBE

W y d a w c a :

KONTAKT Z NAMI

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

PCIT TRAMP

Iwaszkiewicza 67/8

70-786 Szczecin

Tel. +48 91 432 08 37

www.wyspy-owcze.pl

www.zewpolnocy.pl

 

Numer konta:

35  1140  2017  0000  4502  1307  1981

Piłkarze ręczni z Wysp Owczych zapewne długo nie mogli zasnąć po spektakularnym remisie z faworyzowanymi Norwegami – jedną z najlepszych drużyn świata. Rozegrany 13 stycznia 2024 roku pod dachem Mercedes-Benz Arena w Berlinie mecz fazy grupowej mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn EURO 2024 zakończył się wynikiem 26:26 .

 

5 z 26 goli zdobył dla farerskiej drużyny fenomenalny szczypiornista Elias Ellefsen á Skipagøtu, o którym pisaliśmy w poprzedniej informacji o turnieju. Elias swoim rzutem w ostatnich sekundach meczu zapewnił Farerom 1 punkt. Drugie 5 trafień to zasługa innego snajpera – Teisa Horna Rasmussena. Końcówkę potyczki z Norwegami można zobaczyć poniżej:

 

 

Remis wprawił w ekstazę 5 tys. farerskich kibiców, którzy przyjechali do Niemiec, by dopingować swoich debiutujących w na EURO pupili. To blisko 10% populacji Wysp Owczych! Wprawdzie pierwszy mecz - 11 stycznia ze Słowenią - zakończył się porażką 29:32, ale przegrana nie zraziła farerskich fanów szczypiorniaka, którzy gorąco oklaskiwali swoich za grę, w której dali z siebie wszystko.

 

Teraz czas na konfrontację z Polską. Mecz zostanie rozegrany 15 stycznia 2024 roku o godzinie 18.00. Transmisję można oglądać na kanale Eurosport 1 oraz w serwisach streamingowych.

 

AKTUALIZACJA: POLSKA POKONAŁA WYSPY OWCZE

To był zacięty mecz - przez większość czasu drużyny pozostawały w jedno-, dwubramkowym kontakcie, dopiero w końcówce Polacy uzyskali nieco większą przewagę bramkową. Historyczne spotkanie reprezentacji Polski i Wysp Owczych zakończyło się wynikiem 32 : 28. W drużynie farerskiej wyróżnili się Hákun West Av Teigum, który zdobył 10 goli, i Elias Ellefsen á Skipagøtu - 9 trafień. Elias został także wybrany zawodnikiem meczu. Skrót spotkania można zobaczyć poniżej:

 

 

Obie drużyny niestety pożegnały się z turniejem - do kolejnej fazy awansowały Norwegia i Słowenia. Niemniej, Farerzy są dumni z występów swojej reprezentacji, która po raz pierwszy wzięła udział w rozgrywkach tej rangi. Długo będzie pamiętany historyczny remis z Norwegią. Podobnie jak zachowanie farerskich kibiców, którzy w liczbie kilku tysięcy wypełnili halę Mercedes-Benz Arena. Dzięki walecznym zawodnikom i gorąco dopingującym ich kibicom Wyspy Owcze miały doskonałą promocję, co było widoczne choćby w trendach wiodących mediów społecznościowych.

 

Więcej o EURO 2024 w piłce ręcznej mężczyzn: https://ehfeuro.eurohandball.com/

 

 

08 kwietnia 2024
Farerska telekomunikacja przyspiesza: 15 kwietnia 2024 roku na Wyspach Owczych zostanie uruchomiona sieć 5G, czyli piąte wcielenie standardu łączności komórkowej. Jak zapewniają Farerzy, będzie to jedna z najlepszych tego typu
03 kwietnia 2024
Dla wszystkich miłośników turystyki kulinarnej odwiedzających Wyspy Owcze nie lada ułatwieniem może być portal Menu.fo. Znajdziemy tu obszerny katalog farerskich lokali gastronomicznych wraz z menu, cenami, godzinami otwarcia i innymi
26 marca 2024
Urząd statystyczny Wysp Owczych – Hagstova Føroya – opublikował dane demograficzne dotyczące archipelagu. W świetle statystyk, na dzień 1 lutego 2024 r. cała farerska populacja liczyła 54 569 osób. Licząc