PCIT TRAMP

Iwaszkiewicza 67/8

70-786 Szczecin

Tel. +48 91 432 08 37

www.wyspy-owcze.pl

www.zewpolnocy.pl

 

Numer konta:

35  1140  2017  0000  4502  1307  1981

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
KONTAKT Z NAMI
W y d a w c a :
Polityka prywatności / RODO

1. Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotyczącego przetwarzania danych osobowych informujemy, że Administratorem danych osobowych Użytkowników strony Wyspy-owcze.pl oraz Klientów funkcjonującego pod tymi adresami sklepu internetowego jest Tramp Prywatne Centrum Informacji Turystycznej Marcin Jakubowski, z siedzibą przy ul. Iwaszkiewicza 67/8, 70-786 Szczecin, NIP: 852-104-78-01.
2. Administrator nie wyznaczył inspektora ochrony danych osobowych. Kontakt z Administratorem: tel. 91 432 08 37, info (at) zewpolnocy.pl
3. Powierzane przez Użytkowników oraz Klientów dane osobowe są wykorzystywane do realizacji składanych w sklepie zamówień, przybierających formę umowy, co w świetle art. 6 pkt. 1 b rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE stanowi podstawę do przetwarzania danych osobowych.
4. Towarzyszące realizacji zamówienia dane osobowe są przekazywane podmiotom trzecim: firmom odpowiedzialnym za transport (np. Poczta Polska) oraz prowadzącemu księgowość Administratora biuru rachunkowemu.
5. Przekazane przez Użytkowników i Klientów dane osobowe będą przechowywane do czasu upływu przedawnienia zobowiązania podatkowego, określonego w ordynacji podatkowej.
6. Użytkownicy i Klienci mają prawo do dostępu oraz wprowadzania zmian w znajdujących się w gestii Administratora danych osobowych, mają prawo do ich przeniesienia, mogą także żądać ograniczenia ich przetwarzania oraz usunięcia.
7. Przekazane dane osobowe nie podlegają profilowaniu i nie są przekazywane podmiotom trzecim z wyjątkiem podmiotów wymienionych w pkt. 4
8. Informujemy, że Użytkownikom i Klientom przysługuje prawo wniesienia zażalenia na działania Administratora do właściwego organu nadzoru (GIODO).

„Wyspy Owcze. Przewodnik turystyczno-kulturowy” – to kolejna pozycja w ofercie PCIT TRAMP – wydawnictwa od 20 lat specjalizującego się w Skandynawii. Punktem wyjścia do niniejszego, przygotowywanego opracowania stał się przewodnik „Wyspy Owcze” (Marcin Jakubowski, Marek Loos, PCIT TRAMP 2003), który był pierwszą tego typu publikacją książkową o archipelagu wydaną na polskim rynku.

 

Po latach PCIT TRAMP wraca do tego tytułu w nowej odsłonie. I z nowym, mocnym składem autorskim, złożonym z farerskich specjalistów - pasjonatów, od lat promujących Wyspy Owcze w Polsce i... Polskę na Wyspach Owczych. Dość powiedzieć, że w zespole są autorzy trzech książek o archipelagu, jakie ukazały się na polskim rynku. Oprócz „Wysp Owczych” z 2003 r. są to dwie książki reporterskie: „81:1. Opowieści z Wysp Owczych” (Marcin Michalski, Maciej Wasielewski, Wydawnictwo Czarne 2011 i 2018) oraz „Farerskie kadry” (Maciej Brencz, Wydawnictwo Poznańskie 2019).

 

Oprócz wiadomości natury ogólnej o archipelagu, jak i przydatnych turystom informacji praktycznych, szczególnie wiele miejsca poświęciliśmy mało u nas znanej farerskiej kulturze. Prace zespołu autorskiego wsparli liczni sojusznicy, którzy podzielili się z czytelnikami swoją wiedzą i doświadczeniami.  W rezultacie, dzięki szerokiemu wachlarzowi tematycznemu, powstaje nie tyle przewodnik, co kompendium wiedzy na temat Wysp Owczych, będące pierwszym tego typu opracowaniem w formie publikacji książkowej.

 

Wydanie I uległo wyczerpaniu jesienią 2021. W przygotowaniu wydanie II, które ukaże się w roku 2022.

 

 

 

Nowe spojrzenie na archipelag
Wyspy Owcze. Przewodnik turystyczno-kulturowy

Wydanie I

Autorzy: Maciej Brencz, Kinga Eysturland, Marcin Jakubowski, Łukasz Łach, Marcin Michalski

ISBN 978-83-922004-1-3

Wydawca: PCIT TRAMP, Szczecin 2021

Wiosną 2021 ro. ukazał się przewodnik turystyczno- kulturowy po Wyspach Owczych, wydany przez szczecińskie wydawnictwo PCIT TRAMP