PCIT TRAMP

Iwaszkiewicza 67/8

70-786 Szczecin

Tel. +48 91 432 08 37

www.wyspy-owcze.pl

www.zewpolnocy.pl

 

Numer konta:

35  1140  2017  0000  4502  1307  1981

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
KONTAKT Z NAMI
W y d a w c a :
31 grudnia 2022
W najnowszym, 41. wydaniu Magazynu Skandynawskiego "Zew Północy" w stałym dziale farerskim ukazał się artykuł Marcina Michalskiego, poświęcony piwnej rewolucji, która ogarnęła nasz atlantycki archipelag. Na tej skalistej, niesprzyjającej rolnictwu
30 grudnia 2022
Każdy Nowy Rok witany jest przez mieszkańców Wysp Owczych z prawdziwą pompą. Nawet w czasie epidemii Covid-19 wyspiarze nie obniżali swoich noworocznych standardów, by tradycji mogło stać się zadość. Sylwesterowa
05 grudnia 2022
5 grudnia 2022 roku ogłoszono wyniki 18. edycji Wielkiego Konkursu Fotograficznego National Geographic Polska. Profesjonaliści i amatorzy walczyli o laury w kategoriach: Ludzie, Krajobraz, Zwierzęta oraz Fotoreportaż. Sześcioosobowe jury wyłoniło

Fot. Visit Faroe Islands

Tekst: KINGA EYSTURLAND

 

Kinga Eysturland

Kampania marketingowa autorstwa Visit Faroe Islands o nazwie „Closed for Maintenance, Open for Voluntourism” odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych i zwróciła uwagę świata na maleńkie Wyspy Owcze. Poza zwerbowaniem ochotników, chcących przygotować archipelag na najazd turystów, akcja miała na celu podkreślenie kruchości farerskiego ekosystemu i zmian, jakie zachodzą w nim pod wpływem ludzkiej obecności. Kampanię zainicjowano w 2019 r., a jej sukces przerósł najśmielsze oczekiwania pomysłodawców i organizatorów.

 

Niestety, korona-kryzys zmusił Visit Faroe Islands do zmiany strategii oraz profilu akcji. O ile we wcześniejszych latach korzystano z pomocy cudzoziemców, o tyle wiosną 2021 roku inicjatywa skierowana jest wyłącznie do farerskich rezydentów. Prace wolontariuszy mają odbywać się w dniach 23–24 kwietnia, a poszukiwanych jest 60 ochotników. Podobnie jak przy poprzednich edycjach, działania będą skupiać się na naprawach ścieżek i kładek, a także renowacji oraz montażu drogowskazów i tablic informacyjnych.

 

Przyjemne z pożytecznym

 

Jóhan Pauli Helgason z Visit Faroe Islands podkreśla, że udział Farerów w akcji to świetna okazja do zrobienia czegoś dobrego dla lokalnej społeczności oraz przyłożenie ręki do ochrony przyrody rodzimego kraju. Efekty prac ułatwią również poruszanie się po wyspach zarówno autochtonom, jak i turystom, a także zwiększą poziom bezpieczeństwa. Helgason zauważa również, że doświadczenia zdobyte przy poprzednich dwóch edycjach pomogą usprawnić wiosenne działania Farerów.

 

 

Udział w kampanii jest płatny, a wpisowe wynosi symboliczne 200 DKK. W cenie jest zakwaterowanie (o ile będzie konieczne) oraz posiłki. Prace planowane są m.in. na wyspach Mykines i Nólsoy, a także w Vestmannie, Vágur oraz w Tórshavn.

 

Zadbaj o Wyspy Owcze

 

Czasu nie zostało wiele, ale jeśli mieszkacie na Wyspach Owczych lub planujecie być w tym czasie na archipelagu, zachęcamy do wzięciu udziału w akcji „Closed for Maintenance, Open for Voluntourism”. To nie tylko świetna przygoda czy  okazja do nawiązania nowych znajomości z Farerami, ale też możliwość zrobienia czegoś pożytecznego dla środowiska naturalnego, wyspiarzy i ich gości. Zapisów można dokonać do 1 kwietnia 2021 r., klikając tutaj.

 

Visit Faroe Islands zapowiada, że o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna, międzynarodowa edycja projektu z udziałem obcokrajowców odbędzie się jesienią 2021 r.

 

Closed for Maintenance 2021

Durita Thomsen
25 marca 2021