10 marca 2023
Peter Pan & Wendy | Official Teaser Trailer | Disney+ /

Wyspy Owcze jako Nibylandia

28 kwietnia 2023 roku na ekrany polskich kin wejdzie fabularna wersja przygód legendarnego Piotrusia Pana w reżyserii Davida Lowery’ego. W superprodukcji firmowanej przez wytwórnię Disney wykorzystano farerskie plenery.

 

Film „Piotruś Pan i Wendy” jest kolejną adaptacją kultowej prozy Jamesa Matthew Barriego. W rolach tytułowych zobaczymy Alexandra Molony’ego i Ever Anderson, zaś w niepowtarzalnego kapitana Haka wcieli się Jude Law.

 

Dzięki filmowemu trailerowi Disney’a wiemy, że jedną z filmowych lokalizacji był farerski archipelag. Na kadrach materiału promocyjnego widoczne są m.in. iglice abrazyjne Risin i Kellingin na północy Eysturoy, wyspa Mykines oraz skała niewolników Trælanípa na Vágar.

 

 

Chociaż Wyspy Owcze były dotąd porównywane z Narnią lub tolkienowskim Śródziemiem, tym razem tutejsze krajobrazy posłużyły jako inspiracja dla literackiej Nibylandii. Pod koniec kwietnia przekonamy się, czy w disneyowskiej produkcji znajdują się również inne farerskie pejzaże oraz czy ich pojawienie się na ekranie spopularyzuje Wyspy Owcze równie mocno, co wykorzystanie wyspy Kalsoy w filmie „Nie czas umierać” o słynnym agencie 007  z Danielem Craigiem w roli Bonda.

 

 

Kinga Eysturland

Tekst: KINGA EYSTURLAND

 

Fot. DISNEY+/YouTube 

10 marca 2023
28 kwietnia 2023 roku na ekrany polskich kin wejdzie fabularna wersja przygód legendarnego Piotrusia Pana w reżyserii Davida Lowery’ego. W superprodukcji firmowanej przez wytwórnię Disney wykorzystano farerskie plenery. Film „Piotruś
14 lutego 2023
Nasza redakcyjna koleżanka – Kinga Eysturland, na co dzień mieszkanka Klaksvíku – nie zwalnia tempa! 22 lutego 2023 roku będzie miała miejsce premiera jej książki „Wyspy (bardzo) Owcze. Gawęda północnoatlantycka”.
06 lutego 2023
7 stycznia 2023 roku Bakkafrost – największa firma Wysp Owczych, będąca zarazem jednym z wiodących producentów łososia hodowlanego w skali globalnej – zrealizowała kolejną z serii znaczących inwestycji. Nowym nabytkiem,
W y d a w c a :
KONTAKT Z NAMI
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

PCIT TRAMP

Iwaszkiewicza 67/8

70-786 Szczecin

Tel. +48 91 432 08 37

www.wyspy-owcze.pl

www.zewpolnocy.pl

 

Numer konta:

35  1140  2017  0000  4502  1307  1981