Piwna rewolucja zawitała na Wyspy Owcze blisko dwie dekady po duńskiej poprzedniczce. Oprócz dużego jak na farerskie warunki browaru Föroya Bjór, założonego jeszcze w 1888 r. w Klaksvíku, dziś działają tu trzy rzemieślnicze browary. Wraz z kraftową ofensywą pojawiły się imprezy popularyzujące piwną kulturę. W październiku 2024 r. w Tórshavn odbędzie się największe w historii archipelagu tego typu wydarzenie – Mikkeller Beer Celebration Faroe Islands.
Bazą imprezy będzie Siloen (Silo) przy Vestara Bryggja 15 – miejsce w porcie, będące kombinacją
Można ich zobaczyć na piłkarskich meczach, koncertach, na różnych wydarzeniach. Czerwone kurtki widać z daleka, gdy spieszą z pomocą komuś, kto na ulicy stracił przytomność. Pomagają tym, którzy bez opieki innych nie są w stanie funkcjonować. Szkolą, doradzają, zawsze są pod ręką. Samarytanie farerskiego Czerwonego Krzyża właśnie świętują swoje 25-lecie. Ich jubileusz uczciła także Poczta Wysp Owczych, emitując czerwonokrzyską kolekcję.
Czerwony Krzyż jest dziełem Szwajcara Jeana Henri Dunanta, który powołał do życia ten ruch po wstrząsającym doświadczeniu, jakie stało się
Mały kraj, duże możliwości. Tak można podsumować targowo-konferencyjną aktywność Wysp Owczych. Wiosną odbyła się w Klaksvíku Atlantic Fair – Międzynarodowa Wystawa Morska (www.fair.fo), organizowana przez Farerów co dwa lata. Wydarzenie przyciągnęło 183 wystawców z 15 krajów oraz 3 600 uczestników. A przed nami kolejne, ciekawe wydarzenia.
W dniach od 12 do 15 września 2024 r. w Hotelu Hafnia w Tórshavn odbędzie się zorganizowana przez Agencję Rolną Búnaðarstovan (www.bst.fo) konferencja pod hasłem The North Atlantic Native Sheep and Wool, poświęcona hodowli